Everyday Productions

 

EVERYDAY PRODUCTIONS

338 Jackson      Fremont Ohio     43420-2314     419-680-6268

OHSAA Northwest Ohio Sectional 50 Freestyle at Fremont Ross

Saturday, February 11, 2017

 

D1   

Girls’ 50 Freestyle 

 

 

 

Pl 

Name 

Gr 

School 

Time 

1 

Kaylor Stocker 

So 

Findlay 

:25.24 

2 

Kaila Butterworth 

Sr 

Findlay 

:25.31 

3 

Kaity Kelly 

Sr 

Fremont Ross 

:25.55 

4 

Rilee Overmyer 

So 

Fremont Ross 

:25.83 

5 

Jillian Kreinbrink 

Sr 

Findlay 

:26.38 

6 

Lindsey Roynon 

Jr 

Findlay 

:26.95 

7 

Taylor Weickert 

Sr 

Fremont Ross 

:29.18 

8 

Addison Burmeister 

Jr 

Fremont Ross 

:29.23 

9 

Amber Saxon 

So 

Oregon Clay 

:29.25 

10 

Kelli Revenaugh 

So 

Oregon Clay 

:34.21 

11 

Katherine Naveken 

So 

Toledo Whitmer 

:35.09 

12 

Taylor Ray 

Jr 

Toledo Whitmer 

:36.58 

13 

Monica Bomyea 

So 

Oregon Clay 

:39.09 

14 

Katelynn Barnes 

So 

Oregon Clay 

:48.42 

15 

Cyniah Bryant-Bey 

Fr 

Toledo Whitmer 

:54.20



D2 

Girls’ 50 Freestyle 

 

 

 

Pl 

Name 

Gr 

School 

Time 

1 

Tatiana Monger 

Jr 

Toledo Maumee Valley 

:25.18 

2 

Lauren Martello 

Sr 

Sandusky 

:25.72 

3 

Abbie Mizelle 

Sr 

Oak Harbor 

:25.95 

4 

Lauren Shaw 

Jr 

Port Clinton 

:25.98 

5 

Mikenzie Blunt 

Sr 

Oak Harbor 

:26.92 

6 

Elena Kessler 

Fr 

Port Clinton 

:27.35 

7 

Abbey Weldon 

Sr 

Port Clinton 

:27.41 

8 

Baylie Tieche 

So 

Sandusky 

:27.58 

9 

Natalie Vargas 

So 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

:27.93 

10 

Emma Golling 

So 

Huron 

:27.97 

11 

Calli Keller 

Sr 

Sandusky Perkins 

:28.25 

12 

Meghan Hedrick 

Jr 

Norwalk St. Paul 

:28.29 

13 

Cassidy Capizzi 

Sr 

Sandusky Perkins 

:28.48 

14 

Cana Ingalls 

Sr 

Tiffin Columbian 

:28.76 

14 

Lillyan Jones 

Fr 

Tiffin Columbian 

:28.76 

16 

Katie Westcott 

Jr 

Norwalk 

:29.11 

16 

Julia Hastings 

So 

Huron 

:29.11 

18 

Olivia Babka 

Jr 

Norwalk 

:29.17 

19 

Lydia Bias 

Sr 

Castalia Margaretta 

:29.44 

20 

Maggie Centa 

Fr 

Norwalk St. Paul 

:29.48 

21 

Keashia Flood 

Jr 

Tiffin Columbian 

:29.53 

22 

Grace Kleinoeder 

Sr 

Castalia Margaretta 

:29.57 

23 

Alana Kennedy 

Fr 

Tiffin Calvert 

:29.63 

24 

Elyse Coe 

Fr 

Norwalk 

:29.92 

25 

Abigail Grant 

Fr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

:30.04 

26 

Analisa Snyder 

So 

Port Clinton 

:30.18 

27 

Ashli Mengel 

Sr 

Toledo Central Catholic 

:30.21 

28 

Katie Porter 

Fr 

Sandusky Perkins 

:30.25 

29 

McKenzi Smercina 

So 

Huron 

:30.27 

30 

Angel Freeman 

Sr 

Toledo Central Catholic 

:30.52 

31 

Gretchen Heilman 

Fr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

:30.70 

32 

Caitlin Eber 

So 

Sandusky Perkins 

:30.89 

33 

Sophie Burtis 

So 

Tiffin Calvert 

:31.13 

34 

Abby Fitzgerald 

Sr 

Norwalk St. Paul 

:31.34 

35 

Brittany Kingseed 

So 

Castalia Margaretta 

:31.39 

36 

Megan Musso 

Sr 

Norwalk 

:31.40 

37 

Gabrielle Hart 

Fr 

Huron 

:31.68 

38 

Dacia Villarreal 

So 

Sandusky 

:32.68 

39 

Caitlyn Corrigan 

Jr 

Norwalk St. Paul 

:33.19 

40 

Haley Delahamaide 

So 

Oak Harbor 

:33.49 

41 

Maddie Holland 

So 

Fremont St. Joseph Central Catholic 

:33.79 

42 

Ellie Rodriguez 

Sr 

Toledo Central Catholic 

:33.96 

43 

Julia Orshoski 

Sr 

Castalia Margaretta 

:34.17 

44 

Cami Caudill 

So 

Fremont St. Joseph Central Catholic 

:34.79 

45 

Kaylee Reinman 

Fr 

Sandusky 

:36.50 

46 

Lillee Bloemer 

So 

Oak Harbor 

:37.22 

47 

Carolyn Schutte 

Fr 

Toledo Maumee Valley 

:40.08 

48 

Morgan Dussel 

So 

Maumee 

:42.02



D1 

Boys’ 50 Freestyle 

 

 

 

Pl 

Name 

Gr 

School 

Time 

1 

Jacob Keilholz 

Jr 

Oregon Clay 

:22.21 

2 

Jared Fox 

Sr 

Fremont Ross 

:22.56 

3 

Lincoln Roth 

Jr 

Findlay 

:22.59 

4 

Ben Anderson 

So 

Findlay 

:22.93 

5 

Alex Gomez 

So 

Findlay 

:23.89 

6 

Josh Kreinbrink 

So 

Findlay 

:24.25 

7 

Noah Hotz 

So 

Fremont Ross 

:24.32 

8 

Joey Brown 

Sr 

Oregon Clay 

:25.20 

9 

Charles Corthell 

So 

Fremont Ross 

:25.28 

10 

Cody Farrier 

Fr 

Fremont Ross 

:25.83 

10 

Jacob Harris 

So 

Toledo Whitmer 

:25.83 

12 

Hayden Dickerson 

Jr 

Oregon Clay 

:26.22 

13 

Isaac Burkart 

So 

Toledo Whitmer 

:27.46 



D2 

Boys’ 50 Freestyle 

 

 

 

Pl 

Name 

Gr 

School 

Time 

1 

Jack Kessler 

Jr 

Port Clinton 

:21.85 

2 

Zach Price 

Sr 

Oak Harbor 

:23.12 

3 

Lake Lamb 

Sr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

:23.23 

4 

Elijah Hart 

Sr 

Huron 

:24.43 

5 

Donovan Draper 

So 

Castalia Margaretta 

:24.62 

6 

Spencer Jolliff 

Jr 

Sandusky Perkins 

:24.64 

7 

Zack Baker 

Sr 

Huron 

:24.76 

8 

Owen Rhodes 

Jr 

Norwalk 

:24.89 

9 

Owen Moffit 

Jr 

Norwalk St. Paul 

:24.90 

10 

Jordan Weinert 

Jr 

Norwalk 

:24.94 

11 

Clay Moore 

So 

Tiffin Columbian 

:25.06 

12 

Trenton Miller 

Fr 

Castalia Margaretta 

:25.12 

13 

Rowan Roshong 

So 

Huron 

:25.14 

14 

Matt Cheek 

Jr 

Castalia Margaretta 

:25.51 

15 

Jacob Gran 

Sr 

Norwalk 

:25.67 

16 

Kristian Rhodes 

Jr 

Huron 

:25.86 

17 

Tristin Vice 

Jr 

Sandusky 

:25.99 

18 

Joe Petersen 

Sr 

Sandusky Perkins 

:26.24 

19 

Jacob Anderson 

Jr 

Tiffin Columbian 

:26.27 

20 

Jack Cullen 

So 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

:26.34 

21 

Jake Emery 

Fr 

Sandusky Perkins 

:26.42 

22 

Michael Lawson 

Jr 

Sandusky 

:26.44 

23 

Danny Braun 

Sr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

:26.51 

24 

Noah Esposito 

Sr 

Castalia Margaretta 

:26.68 

25 

Wyatt Dotson 

So 

Norwalk 

:27.50 

26 

Shayne Work 

Sr 

Sandusky 

:27.61 

27 

Jack Carpenter 

So 

Port Clinton 

:27.69 

28 

Chris Laney 

Fr 

Tiffin Calvert 

:27.82 

29 

Riley Damschen 

So 

Port Clinton 

:28.20 

30 

Sam Doughten 

Fr 

Rossford 

:29.25 

31 

Jasper Nickle 

Fr 

Port Clinton 

:29.86 

32 

Ethan Weatherwax 

Fr 

Sandusky Perkins 

:29.96 

33 

Sam Sigsworth 

Jr 

Norwalk St. Paul 

:30.14 

34 

Derrick Borzon 

Fr 

Sandusky 

:30.34 

35 

Mason Hirt 

Jr 

Fremont St. Joseph Central Catholic 

:32.19 

36 

Xavier Gschwind 

So 

Oak Harbor 

:32.92 

37 

Jackson Penwell 

So 

Norwalk St. Paul 

:33.20 

38 

James Cundari 

Sr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

:33.40