Everyday Productions

 

EVERYDAY PRODUCTIONS

338 Jackson      Fremont Ohio     43420-2314     419-680-6268

OHSAA Northwest Ohio Sectional 200 IM at Fremont Ross

Saturday, February 11, 2017

Events 5 and 6: 200 IM

  

D1   

Girls’ 200 IM 

 

 

 

Pl 

Name 

Gr 

School 

Time 

1 

Alexis Prenzlin 

Fr 

Fremont Ross 

2:10.62 

2 

Hannah Clinger 

Sr 

Findlay 

2:13.03 

3 

Annemarie Moses 

So 

Fremont Ross 

2:13.36 

4 

Ava Ersig 

Fr 

Toledo Start 

2:29.54 

5 

Maddie Ray 

Fr 

Toledo Whitmer 

2:34.58 

6 

Victoria Miller 

Jr 

Fremont Ross 

2:35.23 

7 

Klaudia Brown 

Fr 

Findlay 

2:42.48 

8 

Sophia Biggins 

So 

Fremont Ross 

2:44.45 

9 

Lily Rutledge 

Fr 

Findlay 

2:53.28 

10 

Vicki Bowman 

Sr 

Findlay 

3:01.97 



D2 

Girls’ 200 IM 

 

 

 

Pl 

Name 

Gr 

School 

Time 

1 

Molly Franklin 

Jr 

Sandusky 

2:13.58 

2 

Katie Visci 

So 

Sandusky Perkins 

2:19.10 

3 

Paige Priesman 

Sr 

Oak Harbor 

2:23.48 

4 

Maggie Gyurke 

Sr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

2:25.10 

5 

Alaina Foster 

Fr 

Toledo Maumee Valley 

2:25.69 

6 

Bridgett Babson 

Jr 

Sandusky Perkins 

2:27.49 

7 

Abigale Lazzara 

Fr 

Sandusky 

2:30.19 

8 

Gabby Sharkey 

Jr 

Port Clinton 

2:30.97 

9 

Izzy Lewis 

So 

Tiffin Columbian 

2:36.06 

10 

Eleanor Fanning 

So 

Tiffin Columbian 

2:37.31 

11 

Savannah Berlin 

Jr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

2:39.19 

12 

Carissa Link 

Fr 

Norwalk 

2:40.31 

13 

Miranda Cruz 

Fr 

Castalia Margaretta 

2:40.38 

14 

Lainey Nielsen 

Jr 

Sandusky Perkins 

2:47.85 

15 

Destiny Pullano 

Jr 

Castalia Margaretta 

2:48.68 

16 

Sierra Steinmetz 

Fr 

Tiffin Columbian 

2:49.51 

17 

Callie Link 

So 

Norwalk 

2:53.12 

18 

Riley Roldan 

Fr 

Huron 

2:54.37 

19 

Meghan Miller 

So 

Tiffin Calvert 

2:56.15 

20 

Kate St. Leger 

So 

Port Clinton 

2:56.96 

21 

Natalie Cook 

So 

Fremont St. Joseph Central Catholic 

3:00.35 

22 

Hannah Schultz 

Fr 

Castalia Margaretta 

3:01.01 

23 

Molly Swint 

Sr 

Fremont St. Joseph Central Catholic 

3:01.64 

24 

Sydney Fortney 

Fr 

Tiffin Columbian 

3:03.00 

25 

Hope Sievert 

Fr 

Oak Harbor 

3:09.25 

26 

Annabell Messer 

Fr 

Huron 

3:15.68 

27 

Bridgette Winschel 

So 

Huron 

3:28.42 

28 

Faith Nissen 

Fr 

Oak Harbor 

3:30.75 

29 

Lillee Bloemer 

So 

Oak Harbor 

3:47.50 



D1 

Boys’ 200 IM 

 

 

 

Pl 

Name 

Gr 

School 

Time 

1 

Max Rutledge 

So 

Findlay 

1:57.54 

2 

Andrew Evans 

Jr 

Fremont Ross 

1:59.55 

3 

Spencer Evans 

Sr 

Findlay 

2:06.43 

4 

Jacob Gerken 

So 

Findlay 

2:09.21 

5 

Ethan Taylor 

Fr 

Fremont Ross 

2:09.31 

6 

Noah Hagedorn 

Jr 

Oregon Clay 

2:11.91 

7 

Bret Swanson 

Jr 

Findlay 

2:12.35 

8 

Reuben Hagedorn 

Fr 

Oregon Clay 

2:16.04 

9 

Austin Kramer 

Jr 

Fremont Ross 

2:20.75 

10 

Andy Burroughs 

Fr 

Fremont Ross 

2:38.65 



D2 

Boys’ 200 IM 

 

 

 

Pl 

Name 

Gr 

School 

Time 

1 

Zach Barr 

Sr 

Port Clinton 

2:06.00 

2 

Evan Gyurke 

Jr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

2:09.22 

3 

Bobby Hush 

So 

Castalia Margaretta 

2:14.59 

4 

Jake Kromer 

So 

Castalia Margaretta 

2:15.50 

5 

Tate McCune 

Sr 

Sandusky Perkins 

2:15.74 

6 

Chris Dudenhoefer 

Sr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

2:16.66 

7 

Max Hardy 

So 

Huron 

2:20.38 

8 

Noah Shenigo 

So 

Sandusky Perkins 

2:21.03 

9 

Zach Hess 

Sr 

Oak Harbor 

2:21.43 

10 

Seth Griffiths 

Fr 

Toledo Maumee Valley 

2:22.41 

11 

Marc Dieter 

So 

Huron 

2:22.55 

12 

Justin Branum 

Sr 

Sandusky Perkins 

2:22.64 

13 

Peyton Culver 

So 

Port Clinton 

2:22.88 

14 

DJ Huntley 

Jr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

2:23.99 

15 

Elijah Dombrowsky 

Sr 

Oak Harbor 

2:25.65 

16 

Lang Liang 

So 

Toledo Maumee Valley 

2:26.45 

17 

Thomas Chovanec 

Fr 

Oak Harbor 

2:29.93 

18 

Yihoon Shin 

So 

Sandusky Perkins 

2:30.89 

19 

Alex Richter 

So 

Castalia Margaretta 

2:32.64 

20 

Jarret Schaffer 

Fr 

Norwalk St. Paul 

2:38.39 

21 

Griffin Heintz 

Fr 

Oak Harbor 

2:40.22 

22 

Graeme Schwartz 

So 

Huron 

2:41.38 

23 

Colby Hoover 

Fr 

Castalia Margaretta 

2:58.27