Everyday Productions

 

EVERYDAY PRODUCTIONS

338 Jackson      Fremont Ohio     43420-2314     419-680-6268

OHSAA Northwest Ohio Sectional 100 Yard Breaststroke at Fremont Ross

Saturday, February 11, 2017

 

D1   

Girls’ 100 Breaststroke 

 

 

 

Pl 

Name 

Gr 

School 

Time 

1 

Alexis Prenzlin 

Fr 

Fremont Ross 

1:05.19 

2 

Hannah Clinger 

Sr 

Findlay 

1:07.96 

3 

Shelby Level 

Fr 

Fremont Ross 

1:10.90 

4 

Taylor Weickert 

Sr 

Fremont Ross 

1:21.32 

5 

Vicki Bowman 

Sr 

Findlay 

1:27.58 

6 

Berlin Swaisgood 

So 

Fremont Ross 

1:27.64 

7 

Rebecca Huff 

Fr 

Findlay 

1:33.10 

8 

Monica Bomyea 

So 

Oregon Clay 

1:33.16 

9 

Lily Rutledge 

Fr 

Findlay 

1:33.50 



D2 

Girls’ 100 Breaststroke 

 

 

 

Pl 

Name 

Gr 

School 

Time 

1 

Taylor Harris 

So 

Tiffin Calvert 

1:11.31 

2 

Katie Visci 

So 

Sandusky Perkins 

1:11.45 

3 

Tatiana Monger 

Jr 

Toledo Maumee Valley 

1:11.67 

4 

Savannah Berlin 

Jr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

1:12.21 

5 

Abigale Lazzara 

Fr 

Sandusky 

1:15.12 

6 

Izzy Lewis 

So 

Tiffin Columbian 

1:17.09 

7 

Erica Henrichsen 

Sr 

Sandusky Perkins 

1:17.21 

8 

Carissa Link 

Fr 

Norwalk 

1:19.99 

9 

Macy Weiss 

Jr 

Port Clinton 

1:22.16 

10 

Sierra Steinmetz 

Fr 

Tiffin Columbian 

1:22.78 

11 

Baylie Tieche 

So 

Sandusky 

1:23.52 

12 

Katherine Wehner 

So 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

1:25.08 

13 

Anna Findley 

Jr 

Huron 

1:26.35 

14 

Melissa Wirtz 

Sr 

Huron 

1:26.81 

15 

Grace Kleinoeder 

Sr 

Castalia Margaretta 

1:26.83 

16 

Megan Berry 

So 

Norwalk 

1:27.33 

17 

Ariana Sauerwein 

Sr 

Oak Harbor 

1:27.94 

18 

Hannah Schultz 

Fr 

Castalia Margaretta 

1:28.80 

19 

Olivia Arthur 

So 

Huron 

1:31.69 

20 

Lizzie Ratliff 

Jr 

Norwalk 

1:32.00 

21 

Madeline Henry 

Sr 

Huron 

1:32.07 

22 

Hope Sievert 

Fr 

Oak Harbor 

1:32.92 

23 

Emma Zeitzheim 

So 

Port Clinton 

1:32.96 

24 

Kaylee Reinman 

Fr 

Sandusky 

1:33.19 

25 

Elexa Showalter 

Fr 

Sandusky Perkins 

1:33.22 

26 

Elizabeth Boissoneault 

Sr 

Sandusky 

1:33.97 

27 

Sydney Fortney 

Fr 

Tiffin Columbian 

1:33.99 

28 

Abigail Grant 

Fr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

1:34.02 

29 

Molly Swint 

Sr 

Fremont St. Joseph Central Catholic 

1:34.28 

30 

Cami Caudill 

So 

Fremont St. Joseph Central Catholic 

1:35.05 

31 

Kallahan Stoll 

So 

Norwalk St. Paul 

1:37.60 

32 

Carissa Bahnsen 

Fr 

Castalia Margaretta 

1:37.65 

33 

Abby Bickford 

Fr 

Tiffin Columbian 

1:37.97 

34 

Miah Laser 

Jr 

Castalia Margaretta 

1:39.11 

35 

Kyrsten Smelcer 

Fr 

Sandusky Perkins 

1:47.99 

36 

Carolyn Schutte 

Fr 

Toledo Maumee Valley 

1:49.63 

37 

Faith Nissen 

Fr 

Oak Harbor 

1:58.02 



D1 

Boys’ 100 Breaststroke 

 

 

 

Pl 

Name 

Gr 

School 

Time 

1 

Andrew Evans 

Jr 

Fremont Ross 

:58.95 

2 

Spencer Evans 

Sr 

Findlay 

1:01.60 

3 

Tate Williams 

Jr 

Fremont Ross 

1:03.88 

4 

Austin Kramer 

Jr 

Fremont Ross 

1:06.86 

5 

Drew Edmonds 

Jr 

Fremont Ross 

1:08.01 

6 

Cade O'Dell 

Fr 

Findlay 

1:08.30 

7 

Noah Hagedorn 

Jr 

Oregon Clay 

1:08.64 

8 

Dalton Pringle 

Jr 

Oregon Clay 

1:11.25 

9 

Toby Haas 

Fr 

Findlay 

1:29.33 



D2 

Boys’ 100 Breaststroke 

 

 

 

Pl 

Name 

Gr 

School 

Time 

1 

Evan Gyurke 

Jr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

1:03.57 

2 

Will Reinhart 

Jr 

Tiffin Columbian 

1:05.41 

3 

Danny Braun 

Sr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

1:08.14 

4 

Josh Stanley 

Sr 

Castalia Margaretta 

1:08.19 

5 

Tate McCune 

Sr 

Sandusky Perkins 

1:09.14 

6 

Luke Dudenhoefer 

So 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

1:10.00 

7 

Elijah Dombrowsky 

Sr 

Oak Harbor 

1:10.30 

8 

Christian Staib 

Jr 

Tiffin Calvert 

1:10.76 

9 

Benett Arthur 

Sr 

Huron 

1:10.77 

10 

Jay Lesnett 

So 

Huron 

1:11.06 

11 

Yihoon Shin 

So 

Sandusky Perkins 

1:11.09 

12 

Bowen Riedy 

So 

Sandusky Perkins 

1:11.26 

13 

Nathan Weltle 

Jr 

Sandusky Perkins 

1:11.46 

14 

Lang Liang 

So 

Toledo Maumee Valley 

1:13.08 

15 

Michael Bourne 

Fr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

1:13.94 

16 

Jack Carpenter 

So 

Port Clinton 

1:18.91 

17 

Nick Smith 

So 

Norwalk 

1:21.02 

18 

Skylar Kane 

Jr 

Sandusky 

1:21.15 

19 

Cameron Brace 

So 

Castalia Margaretta 

1:22.15 

20 

Nate Miller 

Fr 

Castalia Margaretta 

1:24.05 

21 

Trae Cullen 

Jr 

Castalia Margaretta 

1:24.22 

22 

Kerrick Fanning 

So 

Tiffin Columbian 

1:25.65 

23 

Shayne Work 

Sr 

Sandusky 

1:29.01 

24 

Nicholas Wasiniak 

So 

Huron 

1:33.84 

25 

Aidan McCall 

Fr 

Huron 

1:40.94 

26 

Bennett Ramsdell 

Fr 

Tiffin Columbian 

1:42.15