Everyday Productions

 

EVERYDAY PRODUCTIONS

338 Jackson      Fremont Ohio     43420-2314     419-680-6268

OHSAA Northwest Ohio Sectional 100 Yard Butterfly at Fremont Ross

Saturday, February 11, 2017

D1

Girls’ 100 Butterfly 

 

 

 

Pl 

Name 

Gr 

School 

Time 

Annemarie Moses 

So 

Fremont Ross 

:59.35 

Sarah Clinger 

Jr 

Findlay 

1:00.48 

Shelby Level 

Fr 

Fremont Ross 

1:01.08 

Drew Twining 

Jr 

Findlay 

1:04.45 

Rilee Overmyer 

So 

Fremont Ross 

1:04.90 

Victoria Miller 

Jr 

Fremont Ross 

1:06.68 

Jillian Kreinbrink 

Sr 

Findlay 

1:07.11 

Katie Fogle 

Fr 

Toledo Bowsher 

1:13.50 

Lyndsay Ritzler 

Fr 

Findlay 

1:16.33



D2 

Girls’ 100 Butterfly 

 

 

 

Pl 

Name 

Gr 

School 

Time 

Molly Franklin 

Jr 

Sandusky 

1:00.03 

Anna Fletcher 

Jr 

Tiffin Columbian 

1:01.22 

Taylor Harris 

So 

Tiffin Calvert 

1:02.13 

Maggie Gyurke 

Sr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

1:04.74 

Bridgett Babson 

Jr 

Sandusky Perkins 

1:06.41 

Paige Wnek 

Sr 

Norwalk St. Paul 

1:06.67 

Bailey Blunt 

Fr 

Oak Harbor 

1:08.31 

Cassidy Capizzi 

Sr 

Sandusky Perkins 

1:08.69 

Erin Druyor 

Fr 

Oak Harbor 

1:09.16 

10 

Abbey Weldon 

Sr 

Port Clinton 

1:10.37 

11 

Gabby Sharkey 

Jr 

Port Clinton 

1:11.05 

12 

Sarah Chovanec 

Jr 

Oak Harbor 

1:13.26 

13 

Rachel Reineck 

Sr 

Port Clinton 

1:14.53 

14 

Destiny Pullano 

Jr 

Castalia Margaretta 

1:14.99 

15 

Lainey Nielsen 

Jr 

Sandusky Perkins 

1:19.41 

16 

Elyse Coe 

Fr 

Norwalk 

1:19.43 

17 

Priya Kurtz 

Jr 

Huron 

1:23.42 

18 

Maddie Deiderick 

Jr 

Norwalk 

1:25.31 

19 

Jesslyn Jenkins 

So 

Sandusky Perkins 

1:25.40 

20 

Dacia Villarreal 

So 

Sandusky 

1:27.17 

21 

January Jarrett 

Sr 

Castalia Margaretta 

1:31.47 

22 

Gabby Mizelle 

Jr 

Oak Harbor 

1:32.40 

23 

Shelby Hager 

Sr 

Sandusky 

1:32.86 

24 

Kiran Dahnke 

Fr 

Fremont St. Joseph Central Catholic 

1:33.67 

25 

Julia Orshoski 

Sr 

Castalia Margaretta 

1:33.83 

26 

Kelsi McCourt 

Jr 

Castalia Margaretta 

1:35.93 

27 

Annabell Messer 

Fr 

Huron 

1:38.65 

28 

Anna Findley 

Jr 

Huron 

1:40.50 

29 

Evelynn Sheppard 

So 

Huron 

1:41.16



D1 

Boys’ 100 Butterfly 

 

 

 

Pl 

Name 

Gr 

School 

Time 

Max Rutledge 

So 

Findlay 

:52.46 

Dylan Weisenauer 

Fr 

Fremont Ross 

:53.33 

William Taylor 

Jr 

Fremont Ross 

:55.18 

Jacob Keilholz 

Jr 

Oregon Clay 

:56.67 

Gabe Hagedorn 

Jr 

Oregon Clay 

:57.15 

Josh Kreinbrink 

So 

Findlay 

:58.83 

Joey Brown 

Sr 

Oregon Clay 

:58.83 

Alex Gomez 

So 

Findlay 

:59.02 

Cade O'Dell 

Fr 

Findlay 

1:03.18 

10 

Charles Corthell 

So 

Fremont Ross 

1:13.20 

11 

Noah Egbert 

So 

Fremont Ross 

1:15.09 



D2 

Boys’ 100 Butterfly 

 

 

 

Pl 

Name 

Gr 

School 

Time 

Zach Barr 

Sr 

Port Clinton 

:55.46 

Sheyden Ahlers 

Jr 

Sandusky 

:57.33 

Toby Ramsdell 

Jr 

Tiffin Columbian 

:58.26 

Riki Tanaka 

Sr 

Huron 

:59.53 

Spencer Jolliff 

Jr 

Sandusky Perkins 

:59.93 

Jake Kromer 

So 

Castalia Margaretta 

1:00.48 

Konnor Fletcher 

Sr 

Oak Harbor 

1:00.76 

Justin Branum 

Sr 

Sandusky Perkins 

1:02.16 

Chris Dudenhoefer 

Sr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

1:02.21 

10 

Seth Griffiths 

Fr 

Toledo Maumee Valley 

1:04.91 

11 

Blaine Wagner 

So 

Oak Harbor 

1:04.98 

12 

DJ Huntley 

Jr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

1:05.40 

13 

Eric Braun 

Sr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

1:06.62 

14 

Richard Mettie 

Sr 

Oak Harbor 

1:07.29 

15 

Max Hardy 

So 

Huron 

1:07.32 

16 

Peyton Culver 

So 

Port Clinton 

1:07.74 

17 

Johnathan Canfield 

Jr 

Sandusky Perkins 

1:09.85 

18 

Cameron Russell 

Jr 

Sandusky 

1:10.31 

19 

Kristian Rhodes 

Jr 

Huron 

1:14.54 

20 

Bryan Cox 

Jr 

Castalia Margaretta 

1:21.16 

21 

Trae Cullen 

Jr 

Castalia Margaretta 

1:22.33 

22 

Xavier Gschwind 

So 

Oak Harbor 

1:23.76 

-- 

Thomas Steinmetz 

So 

Sandusky Perkins 

DQ 

-- 

Xander Taylor 

Fr 

Huron 

DQ