Everyday Productions

 

EVERYDAY PRODUCTIONS

338 Jackson      Fremont Ohio     43420-2314     419-680-6268

OHSAA Northwest Ohio Sectional 200 Freestyle at Fremont Ross

Saturday, February 11, 2017

Events 3 and 4: 200 Freestyle

D1   

Girls’ 200 Yard Freestyle 

 

 

Pl 

Name 

Gr 

School 

Time 

1 

Olivia Derodes 

So 

Fremont Ross 

2:00.07 

2 

Gabby Diehl 

Fr 

Findlay 

2:04.82 

3 

Meghan Quaid 

Fr 

Findlay 

2:05.24 

4 

Hannah Kelly 

Jr 

Fremont Ross 

2:10.22 

5 

Natalie Brown 

Jr 

Fremont Ross 

2:21.77 

6 

Katie Fogle 

Fr 

Toledo Bowsher 

2:22.14 

7 

Sarah Sweeney 

Fr 

Fremont Ross 

2:22.38 

8 

Emma Hellman 

Fr 

Findlay 

2:22.59 

9 

Mackenzie Upham 

Jr 

Oregon Clay 

2:22.97 

10 

Amelia Koch 

Jr 

Findlay 

2:24.87 



D2 

Girls’ 200 Yard Freestyle 

 

 

Pl 

Name 

Gr 

School 

Time 

1 

Anna Fletcher 

Jr 

Tiffin Columbian 

2:04.91 

2 

Taylor Byington 

Sr 

Oak Harbor 

2:05.12 

3 

Tia Knoll 

So 

Sandusky 

2:06.10 

4 

Vivienne Monger 

Jr 

Toledo Maumee Valley 

2:06.14 

5 

Anna Little 

So 

Norwalk 

2:06.23 

6 

Sasha Grinevich 

So 

Toledo Maumee Valley 

2:07.17 

7 

Rachel Simpson 

Jr 

Port Clinton 

2:09.77 

8 

Kari Puckrin 

Jr 

Sandusky Perkins 

2:11.30 

9 

Bryanna Barr 

So 

Port Clinton 

2:12.41 

10 

Bailey Beechler 

Jr 

Castalia Margaretta 

2:14.00 

11 

Sela Berry 

So 

Norwalk 

2:14.16 

12 

Alyssa Yontz 

Jr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

2:16.98 

13 

Recie Spangler 

Jr 

Oak Harbor 

2:18.30 

14 

McKenna Ransom 

Fr 

Sandusky 

2:22.59 

15 

Anessa Berry 

Sr 

Norwalk 

2:22.68 

16 

Lexy Henkle 

So 

Sandusky Perkins 

2:22.94 

17 

Laurel Leber 

Jr 

Sandusky Perkins 

2:23.43 

18 

Madeline Grant 

Jr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

2:23.93 

19 

Olivia Christie 

Fr 

Toledo Central Catholic 

2:28.46 

20 

Natalie Gottron 

Sr 

Port Clinton 

2:28.91 

21 

Sophie Militello 

Sr 

Fremont St. Joseph Central Catholic 

2:30.47 

22 

Sam Rogers 

So 

Huron 

2:31.17 

23 

Lauren Didion 

So 

Sandusky 

2:31.22 

24 

Kayli Dunlap 

So 

Sandusky Perkins 

2:32.67 

25 

Tiffany Ozanski 

Fr 

Oak Harbor 

2:35.80 

26 

Regan Patten 

Fr 

Castalia Margaretta 

2:38.22 

27 

Madalyn Stierwalt 

So 

Fremont St. Joseph Central Catholic 

2:38.34 

28 

CC Routh 

So 

Huron 

2:39.86 

29 

Erin Wagner 

Fr 

Tiffin Calvert 

2:41.12 

30 

Sierra McClanahan 

So 

Toledo Central Catholic 

2:42.75 

31 

January Jarrett 

Sr 

Castalia Margaretta 

2:43.23 

32 

Sarah Molyet 

So 

Fremont St. Joseph Central Catholic 

2:43.62 

33 

Gabrielle Hart 

Fr 

Huron 

2:46.12 

34 

Caitlyn Corrigan 

Jr 

Norwalk St. Paul 

2:47.52 

35 

Jocelyn Hardina 

Fr 

Tiffin Columbian 

2:49.78 

36 

Lillyan Jones 

Fr 

Tiffin Columbian 

2:52.20 

37 

Taylor Long 

Jr 

Castalia Margaretta 

2:52.29 

38 

Dharma Luzader 

Fr 

Tiffin Columbian 

2:52.62 

39 

Haley Delahamaide 

So 

Oak Harbor 

2:58.69 

40 

Catherine Massie 

So 

Norwalk St. Paul 

3:12.12 

41 

Molly Lehrer 

Sr 

Huron 

3:32.94 



D2 

Boys’ 200 Yard Freestyle 

 

 

Pl 

Name 

Gr 

School 

Time 

1 

Ethan Spradlin 

Fr 

Findlay 

1:48.29 

2 

Garrett Heath 

Jr 

Findlay 

1:50.47 

3 

William Taylor 

Jr 

Fremont Ross 

1:52.69 

4 

Mitchell Mullholand 

Jr 

Fremont Ross 

1:54.74 

5 

Dalton Pringle 

Jr 

Oregon Clay 

1:55.76 

6 

Trevor Hellman 

Jr 

Findlay 

1:56.46 

7 

James Elder 

Fr 

Fremont Ross 

1:57.39 

8 

Logan Kropp 

So 

Fremont Ross 

2:04.20 

9 

Tyler Doe 

Fr 

Findlay 

2:13.16 

 

D2   

Boys’ 200 Yard Freestyle 

 

 

Pl 

Name 

Gr 

School 

Time 

Charlie Clark 

Fr 

Sandusky Perkins 

1:53.29 

Tyler Franklin 

Fr 

Sandusky 

1:55.06 

Sheyden Ahlers 

Jr 

Sandusky 

1:55.29 

Matthew Schaeffer 

So 

Sandusky Perkins 

1:57.18 

Jack Rini 

Fr 

Vermilion 

1:58.04 

Hunter Hayberger 

Fr 

Sandusky 

1:58.97 

Anthony Visci 

Sr 

Sandusky Perkins 

1:59.04 

Caleb Heintz 

Fr 

Oak Harbor 

2:00.28 

AC Blue 

Fr 

Sandusky Perkins 

2:01.10 

10 

Isaac Campos 

Jr 

Sandusky 

2:01.92 

11 

Max Berry 

Sr 

Norwalk 

2:05.40 

12 

Will Reinhart 

Jr 

Tiffin Columbian 

2:05.60 

13 

Christian Staib 

Jr 

Tiffin Calvert 

2:06.00 

14 

Luke Dudenhoefer 

So 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

2:09.12 

15 

Konnor Fletcher 

Sr 

Oak Harbor 

2:09.26 

16 

Craig Hartman 

Sr 

Norwalk St. Paul 

2:10.87 

17 

Cole Berry 

Sr 

Norwalk 

2:11.94 

18 

Mark Miller 

So 

Castalia Margaretta 

2:14.62 

19 

Ben Rudolph 

Sr 

Castalia Margaretta 

2:15.20 

20 

Michael Bourne 

Fr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

2:17.11 

21 

Jackson Kennedy 

So 

Port Clinton 

2:17.96 

22 

Nate Miller 

Fr 

Castalia Margaretta 

2:21.02 

23 

Evan England 

Fr 

Huron 

2:21.29 

24 

Andrew Dewitt 

Sr 

Norwalk 

2:25.74 

25 

Robby Quinn 

Jr 

Sandusky St. Mary Central Catholic 

2:28.48 

26 

Zach Daikawa 

So 

Huron 

2:34.64 

27 

Sam Sigsworth 

Jr 

Norwalk St. Paul 

2:34.75 

28 

August Beckman 

Sr 

Huron 

2:34.76 

29 

Dylan Packman 

Fr 

Castalia Margaretta 

2:35.14 

30 

Colin Burkett 

So 

Tiffin Columbian 

2:36.23 

31 

Bennett Ramsdell 

Fr 

Tiffin Columbian 

2:44.06 

32 

Grant Nelson 

Jr 

Huron 

2:58.63